Informacja Administratora

O nas / Про нас

O nas

Jesteśmy małą kameralna szkołą. Znamy wszystkie dzieci, które się u nas uczą. Żadne nie jest anonimowe.

Mamy dwa oddziały przygotowawcze dla dzieci, które przyjechały z Ukrainy po 24 lutego 2022r. Jeden dla klas 1-3, drugi dla klas 4-6.

Uczniowie z Ukrainy uczą się także w klasach ogólnodostępnych. Dla wszystkich przewidziano oprócz przedmiotów wynikających z planu lekcji dodatkowo 6 godzin języka polskiego tygodniowo.

Dzieci, które potrzebują opieki przed lub po lekcjach mogą korzystać ze świetlicy szkolnej w godzinach 7.00 – 17.00.

Wszyscy uczniowie z Ukrainy mogą otrzymać dwudaniowy obiad bezpłatnie.

W szkole można skorzystać z pomocy pedagoga i psychologa oraz osoby, która mówi w języku ukraińskim i wspiera uczniów i rodziców z Ukrainy.

Zasady zachowania w szkole:

1. W szkole zmieniamy obuwie
  2. Do szkoły zakładamy czyste, schludne ubranie.
  3. Odzież wierzchnią zostawiamy w szatni
  4. Przychodzimy punktualnie na lekcje.
  5. W czasie przerw pozostajemy na piętrze, na którym mamy kolejną lekcję.
  6. Zachowujemy się kulturalnie – nie biegamy, nie krzyczymy, nie używamy wulgaryzmów.
  7. Dbamy o bezpieczeństwo własne i innych uczniów.
  8. Używamy zwrotów grzecznościowych: dzień dobry, do widzenia, proszę, dziękuję, przepraszam.
  9. Szanujemy wspólną własność. Dbamy o czystość i porządek w szkole.
  10. Obiad jemy w czasie przerwy obiadowej (kl. 1-3 o godz. 11.30, kl. 4-8 o godz. 12.35)
  11. Nie opuszczamy szkoły przed zakończeniem wszystkich lekcji. Jeżeli uczeń jest zwolniony z lekcji, rodzic odbiera dziecko osobiście lub pisze zwolnienie w dzienniku elektronicznym Librus.
  12. Nieobecności ucznia muszą być usprawiedliwione przez rodzica lub lekarza w terminie do 5 dni od powrotu do szkoły.
  13. W czasie lekcji nie używamy telefonów (możliwe jest użycie translatora za zgodą nauczyciela).
  14. Uczniowie mają obowiązek pracować na lekcjach, przynosić potrzebne pomoce (podręczniki, zeszyty itp.), odrabiać prace domowe.

Про нac

Ми маленька, затишна школа. Ми знаємо всіх дітей, які з нами навчаються. Жоден не є анонімним.

Маємо два підготовчі відділення для дітей, які приїхали з України після 24 лютого 2022 року. Одне для 1-3 класів, інше для 4-6 класів.

Учні з України також навчаються в звичайних польських класах. Для всіх українських учнів, окрім предметів, передбачених планом уроків, передбачено додатково 6 учбових годин польської мови на тиждень.

Діти, які потребують раннього та післяшкільного догляду, можуть користуватися кімнатою відпочинку школи з 7.00 до 17.00.

Всі українські учні можуть отримати безкоштовний обід із двох страв.

Всі учні отримують підручники безкоштовно.

У школі ви можете скористатися допомогою педагога та психолога, а також людини, яка володіє українською мовою та підтримує учнів та батьків з України.

Правила поведінки учнів в нашій школі

1. Перевзуваємося в школі.
  2. До школи ми одягнені чисто, охайно.
  3. Залишаємо верхній одяг у гардеробі.
  4. Приходимо на уроки вчасно.
  5. На перервах ми залишаємося на поверсі, де у нас наступний урок.
  6. Поводимося культурно – не бігаємо, не кричимо, не лаємось.
  7. Дбаємо про свою безпеку та безпеку інших учнів.
  8. Вживаємо ввічливі фрази: доброго ранку, до побачення, будь ласка, дякую, вибачте.
  9. Ми поважаємо спільну власність. Ми дбаємо про чистоту і порядок в школі.
  10. Обідаємо на обідній перерві (1-3 класи об 11.30, 4-8 класи о 12.35)
  11. Ми не йдемо зі школи, поки не закінчимо всі уроки. Якщо учень звільнений від уроку, батьки забирають дитину особисто або записують довідку в електронний журнал Лібрус.
  12. Пропуск учня повинен бути врегульований батьками або лікарем протягом 5 днів після повернення до школи.
  13. На уроках не користуємося телефонами (за згодою вчителя можливе використання перекладача).
  14. Учні зобов’язані працювати на уроках, мати при собі необхідні посібники (підручники, зошити тощо), виконувати домашні завдання.