Informacja Administratora

O nas

Jesteśmy małą, kameralną, jednozmianową szkołą. Znamy wszystkie dzieci, które się u nas uczą, żadne nie jest anonimowe.

To jest sala zabaw,  plac zabaw z projektu "Radosna szkoła" oraz nasza sala gimnastyczna. Na terenie naszej szkoły powstało wielofunkcyjne boisko sportowe ze środków Budżetu Obywatelskiego. Uczniowie już z niego korzystają.

Posiadamy pracownię komputerową z dostępem do Internetu. Niedawno pracownia wzbogaciła się o 12 laptopów, tablicę multimedialną, „magiczny dywan” oraz pomoce do nauki programowania. Edukacja informatyczna prowadzona jest w klasach I –VIII.

Nasza szkoła jest przygotowywana  do szerokiego wykorzystywania TIK (Technologii Informacyjno – Komunikacyjnej) w procesie edukacyjnym. Nauczyciele już od dawna z sukcesem korzystają z nowoczesnych technologii podczas różnych zajęć. Posiadamy certyfikat  Szkoły Gotowej na TIK. Mamy szybki i bezpieczny Internet - projekt OSE a w całej szkole WIFI oraz przenośny sprzęt  komputerowy, które pozwalają na prowadzenie zajęć przedmiotowych z wykorzystaniem TIK.

Co roku bierzemy udział w Dniu Bezpiecznego Internetu, którego celem jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania Internetu.

Każdego roku uczestniczymy też  w Europejskim Tygodniu Kodowania. Uczniowie wszystkich klas mają w tych dniach zajęcia związane z nauką kodowania, nie tylko na komputerze.

W naszej szkole odbywa się dużo różnorodnych zajęć pozalekcyjnych. Są to m.in.: plastyczne, dziennikarskie, matematyczne, przyrodnicze, języka angielskiego, sportowe,  a także zajęcia wyrównawcze, terapia pedagogiczna, zajęcia z socjoterapii, logopedyczne. Można także zdobyć kartę rowerową. Rodzaj zajęć jest dostosowany do potrzeb i oczekiwań uczniów.

Uczniowie często uczą się także poza terenem szkoły. Chodzimy na lekcje do muzeów, teatrów, domów kultury, parku, lasu, pracowni zajęć technicznych.

Promujemy zdrowy styl życia poprzez działalność sportową, rekreacyjną i turystyczną. Uczestniczymy w rajdach, poznajemy region łódzki i ciekawe zakątki Polski.

Jesteśmy szkołą promującą zdrowie. Posiadamy certyfikat Szkół Promujących  Zdrowie. Staramy się o nie dbać poprzez prawidłową dietę  i aktywność fizyczną. Wiemy co sprzyja naszemu zdrowiu, a co szkodzi. Przygotowujemy przedstawienia dotyczące zdrowia i bezpieczeństwa, imprezy sportowe a także uczestniczymy w prelekcjach i warsztatach, promujących  zdrowy styl życia.

Podejmujemy szereg inicjatyw na rzecz bezpieczeństwa w szkole. Współpracujemy z VII Komisariatem,  Komendą Miejską Policji w Łodzi oraz Strażą Miejską. Szkoła jest zamykana, przy drzwiach dyżuruje pani woźna. Na terenie szkoły znajduje się monitoring.